Kvalifikacije

Ekipe se za mesto na UEFA Futsal EURO 2018 potegujejo na kvalifikacijskih turnirjih, na katerih sodeluje kar 47 držav, prvič tudi nogometna velesila Nemčija. 21 držav z najvišjimi koeficienti se uvrsti v glavni del kvalifikacij, ki bo potekal med 3. in 12. aprilom 2017. Preostalih 26 reprezentanc si mora svoje mesto v kvalifikacijah prislužiti na predtekmovalnih turnirjih med 23. januarjem in 2. februarjem. Slovenija je kot država gostiteljica že uvrščena na UEFA Futsal EURO 2018.

Uvrščene reprezentance na UEFA Futsal EURO 2018

Na zaključni turnir so se skozi kvalifikacije že uvrstile:

Slovenija 🇸🇮 (gostiteljica)

Španija 🇪🇸

Portugalska 🇵🇹

Italija 🇮🇹

Rusija 🇷🇺

Azerbajdžan 🇦🇿

Ukrajina 🇺🇦

Kazahstan 🇰🇿

 

Za preostala 4 mesta se bodo skozi play-off potegovale reprezentance Gruzije, Madžarske, Hrvaške, Romunije, Srbije, Poljske, Češke in Francije. Vsaka reprezentanca bo odigrala tekmo doma (10.-13. 9. 2017) in v gosteh (24.-27. 9.).  Nasprotniki so:

 

🇨🇿 ČeškaSrbija 🇷🇸
🇫🇷 FrancijaHrvaška 🇭🇷
🇷🇴 RomunijaGruzija 🇬🇪
🇭🇺 MadžarskaPoljska 🇵🇱

Predtekmovanje: 23. januar-2. februar 2017

Zmagovalec vsake skupine napreduje v glavni del kvalifikacij za UEFA Futsal EURO 2018.
Skupina A: Gruzija (gostitelj; napredovala v glavni del kvalifikacij), Švica, Izrael, Škotska
Skupina B: Moldavija (napredovala v glavni del kvalifikacij), Grčija, Wales (gostitelj), San Marino
Skupina C: Latvija (gostitelj; napredovala v glavni del kvalifikacij), Armenija, Estonija, Nemčija
Skupina D: Albanija (napredovala v glavni del kvalifikacij), Anglija, Bolgarija (gostitelj), Malta
Skupina E: Danska (napredovala v glavni del kvalifikacij), Kosovo, Norveška, Ciper (gostitelj)
Skupina F: Francija (napredovala v glavni del kvalifikacij), Andora, Litva (gostitelj)
Skupina G: Črna gora (napredovala v glavni del kvalifikacij), Švedska, Gibraltar (gostitelj)

Kvalifikacije: 3.-12. april 2017

Sedem zmagovalcev iz vsake skupine se neposredno uvrsti na UEFA Futsal EURO 2018. Drugouvrščene reprezentance in najboljša tretjeuvrščena reprezentanca se uvrstijo v play-off kvalifikacij.

Skupina 1: Italija, Nizozemska, Belorusija, Gruzija (gostitelj)
Skupina 2: Azerbajdžan (gostitelj), Madžarska, Bosna in Hercegovina, Albanija
Skupina 3: Ukrajina (gostitelj), Hrvaška, Belgija, Črna gora
Skupina 4: Portugalska, Romunija (gostitelj), Finska, Latvija
Skupina 5: Španija (nosilci), Srbija, Poljska (gostitelj), Moldavija
Skupina 6: Kazahstan (gostitelj), Češka, Makedonija, Danska
Skupina 7: Rusija, Slovaška, Turčija (gostitelj), Francija

Play-off: 12. in 26. september 2017

Za preostala 4 mesta pa se bodo skozi play-off potegovale reprezentance Gruzije, Madžarske, Hrvaške, Romunije, Srbije, Poljske, Češke in Francije.

Vsaka reprezentanca bo odigrala tekmo doma (12. 9. 2017) in v gosteh (26. 9. 2017). Rezultati prvih tekem:

🇨🇿 Češka – Srbija 🇷🇸 3:4
🇫🇷 Francija – Hrvaška 🇭🇷 1:1
🇷🇴 Romunija – Gruzija 🇬🇪 2:2
🇭🇺 Madžarska – Poljska 🇵🇱 2:1