Kvalifikacije

Ekipe se za mesto na UEFA Futsal EURO 2018 potegujejo na kvalifikacijskih turnirjih, na katerih sodeluje kar 47 držav, prvič tudi nogometna velesila Nemčija. 21 držav z najvišjimi koeficienti se uvrsti v glavni del kvalifikacij, ki bo potekal med 3. in 12. aprilom 2017. Preostalih 26 reprezentanc si mora svoje mesto v kvalifikacijah prislužiti na predtekmovalnih turnirjih med 23. januarjem in 2. februarjem. Slovenija je kot država gostiteljica že uvrščena na UEFA Futsal EURO 2018.

Skupine na UEFA Futsal EURO 2018

Skupina A:
Slovenija 🇸🇮
Italija 🇮🇹
Srbija 🇷🇸
 
Skupina B:
Rusija 🇷🇺
Kazahstan 🇰🇿
Poljska 🇵🇱
 
Skupina C:
Portugalska 🇵🇹
Ukrajina 🇺🇦
Romunija 🇷🇴
 
Skupina D:
Portugalska 🇵🇹
Španija 🇪🇸
Azerbajdžan 🇦🇿
Francija 🇫🇷

Uvrščene reprezentance na UEFA Futsal EURO 2018

Slovenija 🇸🇮 (gostiteljica)

Španija 🇪🇸

Portugalska 🇵🇹

Italija 🇮🇹

Rusija 🇷🇺

Azerbajdžan 🇦🇿

Ukrajina 🇺🇦

Kazahstan 🇰🇿

Srbija 🇷🇸

Francija 🇫🇷

Romunija 🇷🇴 

Poljska 🇵🇱

Predtekmovanje: 23. januar-2. februar 2017

Zmagovalec vsake skupine napreduje v glavni del kvalifikacij za UEFA Futsal EURO 2018.
Skupina A: Gruzija (gostitelj; napredovala v glavni del kvalifikacij), Švica, Izrael, Škotska
Skupina B: Moldavija (napredovala v glavni del kvalifikacij), Grčija, Wales (gostitelj), San Marino
Skupina C: Latvija (gostitelj; napredovala v glavni del kvalifikacij), Armenija, Estonija, Nemčija
Skupina D: Albanija (napredovala v glavni del kvalifikacij), Anglija, Bolgarija (gostitelj), Malta
Skupina E: Danska (napredovala v glavni del kvalifikacij), Kosovo, Norveška, Ciper (gostitelj)
Skupina F: Francija (napredovala v glavni del kvalifikacij), Andora, Litva (gostitelj)
Skupina G: Črna gora (napredovala v glavni del kvalifikacij), Švedska, Gibraltar (gostitelj)

Kvalifikacije: 3.-12. april 2017

Sedem zmagovalcev iz vsake skupine se neposredno uvrsti na UEFA Futsal EURO 2018. Drugouvrščene reprezentance in najboljša tretjeuvrščena reprezentanca se uvrstijo v play-off kvalifikacij.

Skupina 1: Italija, Nizozemska, Belorusija, Gruzija (gostitelj)
Skupina 2: Azerbajdžan (gostitelj), Madžarska, Bosna in Hercegovina, Albanija
Skupina 3: Ukrajina (gostitelj), Hrvaška, Belgija, Črna gora
Skupina 4: Portugalska, Romunija (gostitelj), Finska, Latvija
Skupina 5: Španija (nosilci), Srbija, Poljska (gostitelj), Moldavija
Skupina 6: Kazahstan (gostitelj), Češka, Makedonija, Danska
Skupina 7: Rusija, Slovaška, Turčija (gostitelj), Francija

Play-off: 12. in 26. september 2017

Za preostala 4 mesta so se skozi play-off potegovale reprezentance Gruzije, Madžarske, Hrvaške, Romunije, Srbije, Poljske, Češke in Francije. Vsaka reprezentanca je odigrala tekmo doma (12. 9. 2017) in v gosteh (26. 9. 2017). Na zaključni turnir so napredovale reprezentance Srbije, Francije, Romunije in Poljske.

Rezultati:

🇨🇿 Češka – Srbija 🇷🇸 3:4 / 4:4 (skupaj: 7:8)
🇭🇷 Hrvaška – Francija 🇫🇷 1:1 / 4:5 (skupaj: 5:6)
🇷🇴 Romunija – Gruzija 🇬🇪 2:2 / 7:4 (skupaj: 9:6)
🇭🇺 Madžarska – Poljska 🇵🇱 2:1 / 4:6 (skupaj: 6:7)